přednáška profesora Kódžiho Oikawy

V posledních letech se nám daří pořádat blokové kurzy zahraničních vyučujících pro naše studenty. Věříme, že tímto způsobem můžeme studenty obohatit o nové perspektivy a vhledy do jiných oblastí japonských studií, než s jakými se běžně setkají na přednáškách našich vyučujících.

V roce 2015 zde například vyučoval Jošihiko Ikegami kurz Cognitive linguistics and Japanese, na podzim 2017 se nám podařilo zajistit dokonce kurzy tři, jeden vedený profesorem Jošihisou Nakamurou věnovaný lingivstice, dále kurz Traditional and Modern Japan vedený Dr. Melindou Papp a nakonec kurz Japanese Language and Culture prof. Jošijukiho Asahiho.

Mimo delší kurzy míváme také jednorázové přednášky zahraničních (mnohdy japonských) i tuzemských hostí. Z japonských hostů můžeme zmínit například přednášky prof. Makina,  prof. Imai a Dr. Marujamy na lingvistická témata,  přednášky profesorů Oikawy a Hanady na téma výuky japonštiny, přednášku profesorky Ótani o japonském divadle či besedu s Ken'ičim Abem o překladu české literatury do japonštiny.

Mezi tuzemskými hosty sklidila úspěch například přednáška Tomáše Jurkoviče o překladu románů Harukiho Murakamiho do češtiny.