Přednáška o tradiční japonské estetice

Studenti kurzu JPNB11 Japonská kultura měli možnost vyslechnout přednášku hostujícího přednášejícího o tradiční japonské estetice.

4. 11. 2022

Studenti kurzu JPNB11 Japonská kultura mají možnost se seznámit s různými aspekty japonské kultury a společnosti. V rámci hodiny 27. října 2022 měli příležitost vyslechnout přednášku hostujícího přednášejícího, dr. Martina Tiraly z Ústavu asijských studií FF UK v Praze, a to na téma tradiční japonské estetiky. Kromě tradičních pojmů jako aware, wabi-sabi či mijabi představil dr. Tirala také formování estetiky jako akademické disciplíny v japonském prostředí od konce 19. století.