Iaponica Brunensia 2019

25. 9. 2019

Prof. Arthur Stockwin a jeho přednáška

Ve dnech 20. a 21. září se na půdě Filozofické fakulty Masarykovy univerzity odehrála mezinárodní japanologická konference Iaponica Brunensia 2019. Se svými příspěvky na ní vystoupili akademici nejenom z řady evropských zemí, ale i z Japonska.

Jednotlivé prezentace, kterých během dvou dní celkem zaznělo 22, byly obsahově velmi pestré a pokryly řadu oblastí, jako jsou například literatura, lingvistika, mezinárodní vztahy, politika, film, média, kultura a náboženství. Vzhledem k nárůstu počtu účastníků probíhala většina konference ve dvou souběžných blocích.

Hlavním řečníkem letošní konference byl emeritní profesor Oxfordské univerzity Arthur Stockwin, který vystoupil s přednáškou na téma japonské zahraniční politiky.

Organizace konference probíhala za přispění nejen pracovníků Semináře japonských studií, ale i dobrovolníků z řad studentů a logistická stránka konference byla účastníky oceňována stejně jako stránka obsahová.

Pozitivní ohlasy účastníků i návštěvníků konference jsou pro nás závazkem pro další ročníky konference. Dle předběžného plánu počítáme se čtvrtým ročníkem na podzim roku 2021.

Níže si můžete prohlédnout galerii s fotografiemi z konference.