Prezentace studentů na THV 2020

22. 11. 2020 Marek Mikeš

V pondělí 16. 11. 2020 proběhla v rámci Týdne humanitních věd 2020 na FF MU i tradiční prezentace studentů navrátivších se z Japonska.

Letos prezentace vzhledem k platným protiepidemickým opatřením proběhla online a vystoupilo na ní celkem 9 studentů s celkem čtyřmi velmi prakticky orientovanými příspěvky. Souhrnné téma prezentací bylo bariéry a jejich překonávání. Dočkali jsme se představení Sóka daigaku, která vloni poprvé přivítala naše studenty, dozvěděli jsme se o výhodách a úskalích tzv. buddy programů, které řada univerzit nabízí jako podporu studentům. Dlaší prezentace se týkala ubytování při studiích a nabídla zajímavé pohledy, které mohou výběr bydlení ovlivnit. Poslední prezentace se zabývala možným kontrastům mezi představami o studiu v Japonsku a následným setkáním s realitou.

Pokud by vás některé z témat zajímalo, můžete se na prezentace podívat ze záznamu zde: https://medial.phil.muni.cz/Player/GAGCbdj6