SJS a Týden humanitních věd 2018

31. 10. 2018 Marek Mikeš

Bez popisku

I letos se Filozofická fakulta Masarykovy univerzity připojuje k oslavám Světového dne filozofie UNESCO uspořádáním Týdne humanitních věd, jehož náplní je tradičně přehlídka širokého spektra výzkumných a vzdělávacích aktivit realizovaných na fakultě. Seminář japonských studií v roce 2018 při této příležitosti připravil několik zajímavých přednášek.

V úterý 13.11. proběhnou hned tři akce. První z nich je přednáška Karin Písaříkové Neviditelný jazyk: Kulturní aspekty komunikace a interakce, druhou je prezentace projektu Wolrd Campus a třetí je vyprávění našich studentek o zážitcích ze studia v Japonsku.

Ve středu pak vystoupí dr. Toyoko Nobusawa s přednáškou Japan in East Asia: Culture and Identity in the Historical Narratives of the 18th Century.

Protože je letošní ročník THV zasvěcen tématu 100 let české vědy, proběhne ve čtvrtek i vzpomínková akce věnovaná letos zesnulému významnému japanologovi prof. Antonínu Límanovi.

Podrobnější informace o jednotlivých událostech najdete na stránce kalendář akcí.