Spokojení účastníci workshopu se Šigecu Šinoharou v roce 2015  se svými výtvory

Jako doplněk k intenzivní a nesmlouvavé výuce písma se snažíme studentům zajistit i možnost naučit se alespoň základy zacházení se štětcem, tuší a třecím kamenem. Uspořádali jsme dva workshopy pod vedením zkušených japonských lektorek kaligrafie a i za neúčasti japonských kaligrafek se nám svépomocí podařilo uspořádat další workshop se kterým byli studenti rovněž spokojeni.

Studenti, kteří si osahají práci s kaligrafickým štětcem pak jsou schopni lépe chápat principy psaní znaků a lépe i pochopí jak například vznikají kaligrafické kurzívní styly. A mimo to je to také zábava. Proto v pořádání kaligrafických workshopů plánujeme pokračovat i nadále.