veselí studentů při družbě s univerzitou Dóšiša

Pokud naši studenti právě nestudují (a tvrdí že studují skoro pořád), mívají tu i příležitosti k pobavení. Kromě každoročních bónenkai, tedy večírků na oslav konce roku, které jsou i dobrou příležitostí k méně formálnímu kontaktu s vyučujícími, jsme v posledních dvou letech měli například družební setkání se studenty japonské univerzity Dóšiša. Ta probíhala formou prezentací a diskuzí nad zajímavostmi kultur obou zemí a následnou konverzací nad alkoholickým či nealkoholickým nápojem v některém z brněnských podniků.

V nedávné době vznikl i studentský spolek nazvaný Konekuto, který pořádá například konverzační setkání našich studentů s japonskými studenty, kterých v poslední době v Brně rapidně přibývá. Studenti tak mají možnost procvičit si japonštinu a najít si japonské přátele i když zrovna nejsou na výjezdu v dalekém Japanu.