Kniha: Izanagiovský motiv v románech Haruki Murakamiho

25. 3. 2021

Obálka knihy Izanagiovský motiv v románech Haruki Murakamiho

V edici Spisy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity se nám podařilo vydat knihu Tomáše Jurkoviče nazvanou Izanagiovský motiv v románech Haruki Murakamiho.

O japonském spisovateli Haruki Murakamim se občas soudí, že se beze zbytku zhlédl v západní literatuře a následně píše „nejaponské“ texty. Pokud ovšem podrobíme rozboru příběhy, které se odehrávají v jeho literárních dílech, musíme podobné soudy odmítnout jako neopodstatněné. Tato publikace provádí čtenáře v chronologickém sledu barvitým světem Murakamiho románových příběhů a krůček po krůčku před ním odkrývá další, zastřešující příběh, sahající od počátků a inspiračních zdrojů autorovy tvorby až po moment, kdy se Murakamimu daří poprvé úspěšně vyrovnat se svým velkým tématem – temnými stíny moderní japonské historie.

Tomáš Jurkovič je překladatelem většiny Murakamiho románů do češtiny a studenti se s ním mají možnost setkat ve volitelném kurzu Japonsko očima Haruki Murakamiho.

Kniha je dostupná na MUNI shopu.