Kórjúkai 2019 v Bratislavě

8. 1. 2019 Jiří Matela

Trojice našich studentech při prezentování.

4. ledna 2019 se skupina studentů druhého ročníku Japanistiky zúčastnila mezinárodního workshopu Kórjúkai 2019 na půdě Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Akce se dále zúčastnili studenti z kjótské Univerzity Dóšiša a studenti hostitelské univerzity. Naši studenti přednesli seminární prezentace v japonštině na téma kulturních a turistických zajímavostí Čech, Slovenska a Ukrajiny. Slovenští kolegové pak přispěli prezentacemi krátkých dokumentárních videí, vytvořených taktéž v japonském jazyce. Akce byla zakončena příjemným posezením v nedaleké restauraci. Už nyní se těšíme na další ročník trilaterálních setkání, který se uskuteční na půdě Masarykovy univerzity v příštím roce.